SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem.
2. Dzisiaj rozpoczynamy 59. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
3. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 18 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w kościele o godz. 900 i 1800, w Leśniówce o 1630. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.
6. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w drodze krzyżowej, którą będziemy celebrowali w piątki po Mszy św. o godz. 1700, a także w gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o godz. 1600. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, to jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki przez Kościół ofiaruje nam Pan Bóg, aby przybliżyć nas do siebie. W Leśniówce droga krzyżowa w środy po Mszy św., Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św.
7. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane w poniedziałek, środę(dodatkowo o godz. 900) i piątek wieczorem a w wtorek, czwartek i sobotę, rano o godz. 700. W Leśniówce w środę o 1630.
8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Winiarska Aneta, Banaś Irena, Łopatkiewicz Joanna, Drąg Monika, Leś Monika
9. Dzisiaj jak to było zapowiadane po Mszach św. jest przeprowadzana zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.
10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Stanisław Sajdak. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.







