Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Tydzień przez Świętem Wniebowstąpienia obchodziliśmy I Komunię Świętą dzieci oraz Sakrament Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Poniżej kilka zdjęć z sakramentu Bierzmowania, którego udzielił biskup Krzysztof Chudzio. Biskup poświęcił również nowe stacje drogi krzyżowej w naszym kościele.

Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu obchodzimy pamiątkę Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Wniebowstąpienie było wielką radością dla nieba, gdyż Chrystus po zwycięskim boju powrócił do domu. W Ewangelii św. Jana czytamy, że „Jezus… od Boga wyszedł i do Boga idzie” (J 13, 3). Ewangelista Jan podaje również następujące słowa naszego Pana: ” Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca” (J 16, 28). Tak więc do nieba powraca Syn Boży, wstępuje On w wielkim triumfie jako Król. Chrystus przechodzi do zupełnie innego świata, który jest niewidzialny i trudno go sobie nawet wyobrazić.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb