Trzydniowe dni skupienia

Już w najbliższą sobotę 3 lipca 2021 czeka naszą parafię potrójne święto. O godz. 11:00 w kościele w Leśniówce uroczysta Msza Św. podczas której kościół filialny w Leśniówce zostanie konsekrowany przez abp Adama Szala. Abp udzieli również sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Przy tej okazji będzie obchodzona również uroczystość odpustowa ku czci Św. Jana z Dukli – jednego z patronów parafii, pod wezwaniem, którego jest kościół w Leśniówce.

Uroczystości te zostały poprzedzone trzydniowymi dniami skupienia, które rozpoczęły się w niedzielę 27 czerwca.

Podczas dni skupienia słowo Boże do wszystkich wiernych, a przede wszystkim do młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania, głosił ks. Tadeusz Dec proboszcz parafii Jedlicze, któremu składamy serdeczne podziękowania za poświęcony czas i modlitwę.

Zakończenie odbyło się 29 czerwca w Święto Apostołów Piotra i Pawła.

Piotr był uczniem wybranym przez Jezusa do pełnienia posługi prymatu w Kościele. Gorliwość misyjna św. Pawła sprawiła, że bardzo wielu miejscach głosił Ewangelię i zakładał Kościoły. Zyskał miano „Apostoła Narodów”. Obaj ponieśli śmierć męczęńską.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb