25 lipca – Świętego Krzysztofa

Imię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle, co „niosący Chrystusa”. Dlatego Święty Krzysztof jest patronem kierowców i podróżnych. Jest orędownikiem w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W dzień jego dorocznej pamiątki poświęca się wszelkiego rodzaju pojazdy mechaniczne.

W niedzielę rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. Towarzyszy mu organizowana „Akcja św. Krzysztof” – 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany km na środki transportu dla misjonarzy.

„Jest to czas modlitwy za użytkowników dróg oraz zbiórki na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, którzy potrzebują nie tylko wsparcia duchowego, ale i materialnego”. Samochód, ambulans, czy motorówka – to często podstawowe narzędzie pracy misjonarza.

Wspomóżmy misjonarzy modlitwą i ofiarą.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb