Konsekracja kościoła i odpust w Leśniówce Sakrament bierzmowania

3 lipca 2021 r. to ważna data w historii naszej parafii.  Ks. Abp Adam Szal konsekrował kościół filialny w Leśniówce.  Konsekracja, czyli uroczyste poświęcenie kościoła i ołtarza, zalicza się do najważniejszych aktów liturgicznych. Miejsce, gdzie gromadzi się wspólnota chrześcijańska, aby słuchać Słowa Bożego, zanosić modlitwy błagalne, wielbić Boga, a przede wszystkim sprawować sakramenty i gdzie przechowuje się Najświętszy Sakrament Eucharystii, jest szczególnym obrazem Kościoła, Świątyni Boga, zbudowanej z żywych kamieni. Konsekracja jest to Boża pieczęć, która potwierdza na zawsze wobec wszystkich, że jest to miejsce, które Pan Bóg szczególnie wybrał, jako miejsce spotkania, przebaczenia, jako miejsce, w którym niebo spotyka się z ziemią.

W 2003 roku był konsekrowany kościół parafialny w Żeglcach, a w tym roku tej godności dostąpił również kościół filialny.

Ks. abp udzielił również sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. 19 młodych osób przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Abp modlił się o umocnienie wiary dla bierzmowanych, szczególną moc Ducha Świętego i zjednoczenie z Jezusem Chrystusem. W trakcie homilii przywołał przykład Św. Tomasza apostoła, którego wspomnienie przypada na dzień 3 lipca oraz przykład Św. Jana z Dukli, patrona naszej parafii pod wezwaniem, którego jest kościół w Leśniówce.

Serdeczne podziękowania ks. arcybiskupowi złożył ks. proboszcz Jan Luchowski, młodzież, rodzice i przedstawiciele parafian, a w zamian arcybiskup podziękował parafianom za ich pracę i ofiary oraz księdzu proboszczowi również za pracę, modlitwę i zaangażowanie.

Serdecznie dziękujemy parafianom i gościom za udział w dzisiejszych uroczystościach.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb