„Idźcie i odpocznijcie nieco”.

Gdy Apostołowie, zmęczeni i pełni radości, powrócili do Jezusa ze swojej ewangelizacyjnej misji, usłyszeli od Niego słowa: „Wy sami idźcie na osobność, na miejsce ustronne i odpocznijcie nieco” (Mk 6,31). Dzisiaj w trakcie wakacji Pan Jezus mówi do nas te same słowa – Idźcie i odpocznijcie nieco. Musimy odpocząć, bo to konieczne dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.  Musimy odpocząć kierując się mądrością, która pozwoli dobrze przeżyć nam ten czas. Ojciec Święty Franciszek prosił, aby, wakacje dla nas nie były „tylko możliwością odpoczynku, ale również okazją do ożywienia więzi miłości z Bogiem i z ludźmi”. Aby tak było, pamiętajmy o kilku radach, które warto sobie zapisać w sercu:

  1. Będę w każdą niedzielę uczestniczył we Mszy Świętej, aby wielbić Pana Jezusa.
  2. Będę dobrym przykładem życia dawał świadectwo, że jestem dzieckiem Bożym, bo Bóg jest moim Ojcem.
  3. Będę codziennie rano i wieczorem modlił się, bo gdy się przed snem modlimy, to później smacznie śpimy.
  4. Będę dbał o życie swoje i innych, bo dał go Bóg.
  5. Będę obdarzał miłością i szacunkiem każdego człowieka, bo Jezus w nim żyje.
  6. Będę szanował rośliny, zwierzęta i wszystko, co stworzył Pan Bóg na ziemi, bo to Jego dar.

Życzymy, byście prawdziwie odpoczęli i mądrze skorzystali z danych wam wakacji oraz przeżyli je razem ze swoimi bliskimi i z Jezusem! Wakacje są po to, by hojnie dać czas Jezusowi – dać go sobie w spotkaniu z Nim. Wakacje mogą nam wiele powiedzieć o wierze. Wakacje również mogą pokazać nam jak ważni są nasi bliscy i osoby spotkane na naszych wakacyjnych szlakach. „Bo, niezależnie od tego, ile mamy lat, wciąż jest prawdą to, że kiedy idziemy w świat, najlepiej wziąć się za ręce i trzymać się razem”.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb