Ogłoszenia parafialne 22 stycznia 2023r.

TRZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU 22 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

2. We środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan

3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Czeluśniak Magdalena, Mędrek Marta, Serwińska Wioletta, Krygowska Agnieszka, Skalska Iwona.

4. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane w poniedziałek, środę i piątek o 1700 , we wtorek, czwartek i sobotę o 700 . W Leśniówce w środę Mszy św. nie będzie.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb