Ogłoszenia parafialne 26 lutego 2023r.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                       26 luty 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy  czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. W czwartek po Mszy św. wieczorem wystawienie Najś. Sakramentu i adoracja z APDC

4. W piątek od godz. 900 odwiedzimy chorych po domach, możliwość spowiedzi przed Mszą św.

5. W sobotę po Mszy św. wieczorem wystawienie Najś. Sakramentu i wspólnie odmówimy różaniec polecając Ojcu Niebieskiemu za wstawiennictwem NMP sprawy naszej parafii, ojczyzny i całego świata oraz nasze osobiste intencje.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek  po Mszy św. o godz. 1700 w Leśniówce w środę po Mszy św. o 1530.  Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

5. Najbliższa niedziela, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. 

6. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1700 , w Leśniówce w środę i w piątek o1530.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz.800 proszę: Jakieła Kinga, Głowacka Beata, Wityńska Izabela, Wityńska Agnieszka, Gydziak Wanda.

9. Bóg zapłać za ofiary złożona w niedzielę na tacę na potrzeby parafii, oraz w środę popielcową na ofiary wojny i trzęsienia ziemi.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze,  życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie. 

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie  Krzysztofa Mołdę Wypraszajmy zmarłemu łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb