Ogłoszenia parafialne 26 marca 2023r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                                26 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 1700 będzie Msza św. a po niej jak pozwoli na to pogoda pójdziemy z drogą krzyżową do Leśniówki.  Zakończenie przy krzyżu misyjnym obok kościoła w Leśniówce.

3. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą. 

4. Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm w kościele parafialnym na sumie.  W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach.

5. Msze św. w tym tygodniu cały tydzień o 700 i o 1800  w Leśniówce w środę o 1530.

6. W sobotę po Mszy św. wieczorowej odmówimy wspólnie różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Malinowska Alicja, Banaś Małgorzata, Hac Renata, Częczek Wiesława, Gawron Paulina

8. W przyszłą niedzielę po sumie w naszym kościele odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru „Legoto”.

9. W piątek od godz. 900 odwiedzimy chorych po domach, będzie to świąteczna wizyta proszę zgłaszać gdyby ktoś chciał skorzystać z posługi oprócz tych których tradycyjnie odwiedzamy co miesiąc.

10. W niedzielę palmową Szkolne Koło Wolontariatu z Żeglec i Chorkówki organizuje kiermasz na rzecz hospicjum w Krośnie „Pola Nadziei”. Po Mszach św. będą sprzedawane kwiaty.

11. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie przygotowujące do bierzmowania uczniów klas VIII. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb