Ogłoszenia parafialne 30 kwietnia 2023r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                 30 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800 , w niedzielę o godz.1600 . Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych….

4. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800, za wyjątkiem 1 i 3 maja, jutro w Żeglacach Msze św. o 1100 pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Jamrozka, Ks. Bp udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie z grupami działającymi na terenie naszej parafii. Proszę, aby po Mszy św. pozostali w kościele członkowie AK, Żywego Różańca, APDC, Margaretek, ministranci, lektorzy, schola.   W Leśniówce jutro Msza św. jak w niedzielę o 930 , której przewodniczy ks. Bp, serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Leśniówki.   W piątek Msza św. z racji I-piątku o 1530, spowiedź od 1500. W pozostałe dni tygodnia, majówka w Leśniówce o godz. 1845.

5. We środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę dodatkowo o godz. 1300, odbędzie się Msza św. przy kaplicy w Chorkówce (na dole). Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, możliwość spowiedzi przed Mszą św., w piątek do południa odwiedzimy chorych po domach.

7. W piątek po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Węgrzyn Barbara, Dobosz Barbara, Droba Halina, Kosiek Stanisława, Szymbara Łucja.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym o godz. 1600

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb