Ogłoszenia parafialne 28 maja 2023 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                        28 maja 2023                 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. Jutro,  przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Msze św. w poniedziałek o godz. 900 i o 1800, a w Leśniówce o godz. 1630.

3. Oprócz poniedziałku Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800 . W Leśniówce w środę i piątek o 1530.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  Litania do Serca Pana Jezusa będą odmawiane codziennie po mszy św. o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.  

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo z ADPDC.

7. W piątek, przed południem odwiedzimy chorych po domach. Od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W tym czasie będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

8. W sobotę, przypada pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Matki Bożej.

9. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.  Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest, jako Dzień Dziękczynienia.

10. Bóg zapłać za sprzątanie  kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Kochańska Magdalena, Stypuła Anna, Dubis Jadwiga, Dubis Aneta, Kłosowicz Patrycja.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb